W związku z nieoczekiwaną pandemią paraliżującą rynki finansowe na całym świecie, ludzie na całym świecie starają się zabezpieczyć się finansowo. Jednak niestabilny rynek nie jest dla nikogo pierwszym wyborem. Podczas gdy wielu inwestorów nadal rozważa aktywa cyfrowe w celu zdywersyfikowania swoich portfeli i ograniczenia ryzyka, Bitcoin pozostaje pierwszym i potencjalnie jedynym wyborem dla wielu użytkowników. Jednak rzut oka na wyniki tych aktywów ujawnia coś interesującego. Bitcoin został wyprzedzony i jak.

Największa na świecie krypto waluta, Bitcoin, daje inwestorom 30,98% zwrotu, ogromną marżę biorąc pod uwagę tradycyjny rynek. Jednakże, inne altcoiny wydają się przyćmiewać Bitcoin Trader. Aktywa o średniej i małej kapitalizacji, takie jak LINK, Cardano [ADA], Basic Attention Token [BAT], VeChain [VET] i IOST przewyższają nie tylko Bitcoin, ale także inne altcoiny na rynku.

Dowodem na to jest wykonywanie przez rynek kontraktów typu „altcoin perpetual“, przy czym według Binance’a kontrakty typu „perpetual“, zawierane przez VET, przynosiły w czerwcu ponad 40% zysków.

Kontrakty wieczyste VeChain nie były jedynymi, które robiły to dobrze, a BAT i IOST wróciły odpowiednio 19% i 17%. Wręcz przeciwnie, większość aktywów o dużej kapitalizacji miała wartość ujemną, przy czym ETCUSDT odnotował stratę w wysokości 17,38%, a tuż za nim uplasował się ubiegłoroczny najlepszy wynik Tezos, z 16% stratą.

Co ciekawe, na wielu giełdach szybko rosły aktywa spółek o małej kapitalizacji, osiągając tak dobre wyniki. Na przykład Binance Futures dodało 6 nowych kontraktów, w tym Algorand, Zilliqa, Kyber Network, 0x, Compound i Omisego, z 50-krotnym wykorzystaniem dźwigni finansowej, powołując się na rosnący popyt.

Należy jednak zauważyć, że ponieważ rynek jest w fazie konsolidacji już od ponad miesiąca, czerwcowe wolumeny obrotów i zainteresowanie pojawiły się na wszystkich platformach. Według ostatniego raportu BitMEX, wolumen instrumentów pochodnych spadł w czerwcu o 35,7% do 393 mld dolarów. To był najniższy miesięczny wolumen w 2020 roku, podczas gdy wolumen spot spadł o 49,3% do 642 mld dolarów.

Według danych Binance’a, jego kontrakty terminowe zanotowały 36% spadek miesiąc do miesiąca, z 87,6 mld dolarów zawartych na kontraktach terminowych.

Ponadto, Binance Futures zarejestrował dzienną średnią wartość 2,9 mld dolarów, która była o 34% niższa od średniej dziennej wartości w maju. Do tej niskiej statystyki przyczynił się ograniczony popyt na kontrakty BTC Futures.

W większości dni łączny wolumen obrotu na rynkach BTC Futures wyniósł mniej niż 10 miliardów dolarów, podczas gdy procentowy wolumen na kontraktach altcoin był znacznie wyższy niż w poprzednich miesiącach. Średnio wyniósł on 26,7% w porównaniu do 17,9% w maju, natomiast kontrakty BTC w czerwcu wyniosły średnio 73,3% w porównaniu do 82% w maju.

W czasie sesji prasowej Bitcoin obracał 9.396 USD, a 24-godzinny wolumen wyniósł 19,2 mld USD.